 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Panasonic  (ELJ-RF56NGFB)
Panasonic ELJ-RF56NGFB
PartNo:
ELJ-RF56NGFB
Manufacturers: Panasonic
Qty: 25205
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 56nH 2% 2.5ohm 130mA
RoHS:Details
Inductance:56 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:130 mA
Maximum DC Resistance:2.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:1500 MHz
Q Minimum:8
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm