 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (GLFR1608T100M-LR)
TDK GLFR1608T100M-LR
PartNo:
GLFR1608T100M-LR
Manufacturers: TDK
Qty: 42498
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 20%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:360 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm