 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (HCM0703-1R0-R)
Bussmann / Eaton HCM0703-1R0-R
PartNo:
HCM0703-1R0-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 7567
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.0uH 22.0A SMD HIGH CURRENT
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:22 A
Maximum DC Resistance:10 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:7.4 mm
Case Width:7 mm
Case Height:3 mm