 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bussmann / Eaton  (HCM0703-1R5-R)
Bussmann / Eaton HCM0703-1R5-R
PartNo:
HCM0703-1R5-R
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 1008
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.5uH 18.0A SMD HIGH CURRENT
RoHS:Details
Inductance:1.5 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:18 A
Maximum DC Resistance:15 mOhms
Package / Case:
Case Length:7.1 mm
Case Width:6.8 mm
Case Height:3 mm