 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK06034N7S-T)
Taiyo Yuden HK06034N7S-T
PartNo:
HK06034N7S-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 19022
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0201 4.70.3nH
RoHS:Details
Inductance:4.7 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:280 mA
Maximum DC Resistance:0.3 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5300 MHz
Q Minimum:5
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm