 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK06036N8J-T)
Taiyo Yuden HK06036N8J-T
PartNo:
HK06036N8J-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 17568
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0201 6.8nH 5%
RoHS:Details
Inductance:6.8 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:250 mA
Maximum DC Resistance:0.39 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3900 MHz
Q Minimum:5
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm