 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK100510NJ-T)
Taiyo Yuden HK100510NJ-T
PartNo:
HK100510NJ-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 37544
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 10nH 5%
RoHS:Details
Inductance:10 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:0.31 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3200 MHz
Q Minimum:8
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm