 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK10052N2S-TV)
Taiyo Yuden HK10052N2S-TV
PartNo:
HK10052N2S-TV
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 19850
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR WREWND CHIP 0402 2.2nH 0.3nH
RoHS:Details
Inductance:2.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:0.13 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm