 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK10052N4S-T)
Taiyo Yuden HK10052N4S-T
PartNo:
HK10052N4S-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 38901
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 2.40.3nH
RoHS:Details
Inductance:2.4 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:0.13 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm