 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK10054N7S-TV)
Taiyo Yuden HK10054N7S-TV
PartNo:
HK10054N7S-TV
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 19400
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR WREWND CHIP 0402 4.7nH 0.3nH
RoHS:Details
Inductance:4.7 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:0.21 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4000 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm