 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK10057N5J-T)
Taiyo Yuden HK10057N5J-T
PartNo:
HK10057N5J-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 36192
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 7.5nH 5%
RoHS:Details
Inductance:7.5 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:0.25 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3700 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm