 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK10058N2J-T)
Taiyo Yuden HK10058N2J-T
PartNo:
HK10058N2J-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 24367
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 8.2nH 5%
RoHS:Details
Inductance:8.2 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:0.28 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3600 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm