 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK1005R10J-T)
Taiyo Yuden HK1005R10J-T
PartNo:
HK1005R10J-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 23114
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 100nH 5%
RoHS:Details
Inductance:100 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:150 mA
Maximum DC Resistance:1.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:600 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm