 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HK16083N9S-T)
Taiyo Yuden HK16083N9S-T
PartNo:
HK16083N9S-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 23968
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 3.90.3nH
RoHS:Details
Inductance:3.9 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:0.14 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:10
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm