 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (HKQ0603S1N9C-T)
Taiyo Yuden HKQ0603S1N9C-T
PartNo:
HKQ0603S1N9C-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 14360
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0201 1.90.2nH
RoHS:Details
Inductance:1.9 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:330 mA
Maximum DC Resistance:0.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:10000 MHz
Q Minimum:13
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm