Taiyo Yuden (HKQ0603S3N6C-T)
PartNo:
HKQ0603S3N6C-T
Manufacturers:
Taiyo Yuden
Description:
Fixed Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0201 3.60.2nH
Details
Inductance:
3.6 nH
Tolerance:
0.2 nH
Maximum DC Current:
230 mA
Maximum DC Resistance:
0.41 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
7700 MHz
Q Minimum:
13
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
0201 (0603 metric)
Case Length:
0.6 mm
Case Width:
0.3 mm
Case Height:
0.3 mm