 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Laird Technologies  (IC0603B181R-10)
Laird Technologies IC0603B181R-10
PartNo:
IC0603B181R-10
Manufacturers: Laird Technologies
Qty: 39860
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 180nH 0.6ohms 50mA
RoHS:Details
Inductance:180 nH
Tolerance:
Maximum DC Current:50 mA
Maximum DC Resistance:600 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:165 MHz
Q Minimum:15
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:603
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.36 mm