Laird Technologies (IC0603B470R-10)
PartNo:
IC0603B470R-10
Description:
Fixed Inductors 47nH 0.3ohms 200mA
Details
Inductance:
47 nH
Tolerance:
10%
Maximum DC Current:
200 mA
Maximum DC Resistance:
0.3 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
260 MHz
Q Minimum:
10
Package / Case:
0603 (1608 metric)
Case Length:
1.6 mm
Case Width:
0.8 mm
Case Height:
0.8 mm