 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Vishay / Dale  (IMC0805ER2N7S01)
Vishay / Dale IMC0805ER2N7S01
PartNo:
IMC0805ER2N7S01
Manufacturers: Vishay / Dale
Qty: 19878
Request Qty:
Description: Fixed Inductors .0027uH 11.1%
RoHS:Details
Inductance:2.7 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:600 mA
Maximum DC Resistance:80 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:35
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.25 mm