 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Johanson Technology  (L-05B2N7SV6T)
Johanson Technology L-05B2N7SV6T
PartNo:
L-05B2N7SV6T
Manufacturers: Johanson Technology
Qty: 25835
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.7nH 3%
RoHS:Details
Inductance:2.7 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:220 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:21 GHz
Q Minimum:4
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm