Johanson Technology (L-05B3N9SV6T)
PartNo:
L-05B3N9SV6T
Manufacturers:
Johanson Technology
Description:
Fixed Inductors 3.9nH 3%
Details
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
300 mA
Maximum DC Resistance:
220 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:
21 GHz
Q Minimum:
4
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
0201 (0603 metric)
Case Length:
0.6 mm
Case Width:
0.3 mm
Case Height:
0.3 mm