Johanson Technology (L-07C27NJV6T)
PartNo:
L-07C27NJV6T
Manufacturers:
Johanson Technology
Description:
Fixed Inductors 27nH 5%
Details
Inductance:
27 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
200 mA
Maximum DC Resistance:
1.55 Ohms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:
21 GHz
Q Minimum:
8
Shielding:
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
0402 (1005 metric)
Case Length:
1 mm
Case Width:
0.5 mm
Case Height:
0.5 mm