 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Johanson Technology  (L-07C68NJV6T)
Johanson Technology L-07C68NJV6T
PartNo:
L-07C68NJV6T
Manufacturers: Johanson Technology
Qty: 19865
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 68nH 5%
RoHS:Details
Inductance:68 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:2.28 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:21 GHz
Q Minimum:8
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm