 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Kemet  (L0201C22NJRMST)
Kemet L0201C22NJRMST
PartNo:
L0201C22NJRMST
Manufacturers: Kemet
Qty: 16490
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22nH 100mA 5%
RoHS:Details
Inductance:22 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:1.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2.6 GHz
Q Minimum:5
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm