 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Kemet  (L1207C221KPWST)
Kemet L1207C221KPWST
PartNo:
L1207C221KPWST
Manufacturers: Kemet
Qty: 14000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 10%
RoHS:Details
Inductance:220 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:80 mA
Maximum DC Resistance:5.4 Ohms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:5 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1207 (3218 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:1.8 mm
Case Height:1.8 mm