 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (LB2012T101K)
Taiyo Yuden LB2012T101K
PartNo:
LB2012T101K
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 36541
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR STD WND 0805 100uH 10%
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:45 mA
Maximum DC Resistance:7 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:8 MHz
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.25 mm