 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (LB3218T102K)
Taiyo Yuden LB3218T102K
PartNo:
LB3218T102K
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 16734
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR STD WND 1207 1000uH 10%
RoHS:Details
Inductance:1 mH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:39 mA
Maximum DC Resistance:27 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:2.4 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1207 (3218 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:1.8 mm
Case Height:1.8 mm