 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (LBR2012T100K)
Taiyo Yuden LBR2012T100K
PartNo:
LBR2012T100K
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 27969
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW RDC WND 0805 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:150 mA
Maximum DC Resistance:360 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:32 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.25 mm