 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (LBR2012T1R0M)
Taiyo Yuden LBR2012T1R0M
PartNo:
LBR2012T1R0M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 27923
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW RDC WND 0805 1.0uH 20%
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:70 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:100 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.25 mm