 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (LBR2012T2R2M)
Taiyo Yuden LBR2012T2R2M
PartNo:
LBR2012T2R2M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 13352
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW RDC WND 0805 2.2uH 20%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:260 mA
Maximum DC Resistance:130 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:80 MHz
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.25 mm