 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (LBR2012T470K)
Taiyo Yuden LBR2012T470K
PartNo:
LBR2012T470K
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 15000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW RDC WND 0805 47uH 10%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:75 mA
Maximum DC Resistance:1.7 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:11 MHz
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.25 mm