 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (LBR2518T2R2M)
Taiyo Yuden LBR2518T2R2M
PartNo:
LBR2518T2R2M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 21622
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR LW RDC WND 1007 2.2uH 20%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:480 mA
Maximum DC Resistance:70 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:68 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1007 (2518 metric)
Case Length:2.5 mm
Case Width:1.8 mm
Case Height:1.8 mm