 All Product > Inductors > Fixed Inductors > AVX  (LCMC0201S2N2GTAR)
AVX LCMC0201S2N2GTAR
PartNo:
LCMC0201S2N2GTAR
Manufacturers: AVX
Qty: 14690
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.2nH
RoHS:Details
Inductance:2.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:220 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:13000 MHz
Q Minimum:4
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm