 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (LK1608100K-T)
Taiyo Yuden LK1608100K-T
PartNo:
LK1608100K-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 24595
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR STD MULTILYR 0603 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:10 mA
Maximum DC Resistance:1.7 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:17 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm