 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Coilcraft  (LPS3015-222MRC)
Coilcraft LPS3015-222MRC
PartNo:
LPS3015-222MRC
Manufacturers: Coilcraft
Qty: 17478
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.2 uH 1.4 A 20% SMD Shielded
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:2.1 A
Maximum DC Resistance:110 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:110 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:3 mm
Case Width:3 mm
Case Height:1.4 mm