 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HN1N2S02D)
Murata Electronics LQG15HN1N2S02D
PartNo:
LQG15HN1N2S02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 22825
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.2 NH
RoHS:Details
Inductance:1.2 nH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:100 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:8
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm