 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HN2N7S02D)
Murata Electronics LQG15HN2N7S02D
PartNo:
LQG15HN2N7S02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 19610
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.7 NH +-.3NH
RoHS:Details
Inductance:2.7 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:170 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm