 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HN39NJ02D)
Murata Electronics LQG15HN39NJ02D
PartNo:
LQG15HN39NJ02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 32037
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 39 NH 5%
RoHS:Details
Inductance:39 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:1.06 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:1200 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm