 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HS12NJ02D)
Murata Electronics LQG15HS12NJ02D
PartNo:
LQG15HS12NJ02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 33332
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 12nH 5% Hi-Freq
RoHS:Details
Inductance:12 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:280 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:3000 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm