 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HS18NJ02D)
Murata Electronics LQG15HS18NJ02D
PartNo:
LQG15HS18NJ02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 45879
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 18nH +/- 0.3 Hi-Freq
RoHS:Details
Inductance:18 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:360 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:2200 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm