 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HS22NJ02D)
Murata Electronics LQG15HS22NJ02D
PartNo:
LQG15HS22NJ02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 57458
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22nH 5% Hi-Freq
RoHS:Details
Inductance:22 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:420 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:1900 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm