 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HS2N4S02D)
Murata Electronics LQG15HS2N4S02D
PartNo:
LQG15HS2N4S02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 33039
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.4 NH +/-.3NH
RoHS:Details
Inductance:2.4 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:150 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:8
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm