 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HS3N3S02D)
Murata Electronics LQG15HS3N3S02D
PartNo:
LQG15HS3N3S02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 177700
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.3nH +/-0.3 Hi-Freq
RoHS:Details
Inductance:3.3 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:170 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:8
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm