 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HS5N1S02D)
Murata Electronics LQG15HS5N1S02D
PartNo:
LQG15HS5N1S02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 21533
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.1 NH .3%
RoHS:Details
Inductance:5.1 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5300 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm