 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HS5N6S02D)
Murata Electronics LQG15HS5N6S02D
PartNo:
LQG15HS5N6S02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 26553
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.6nH +/-0.3 Hi-Freq
RoHS:Details
Inductance:5.6 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:4500 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm