 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HS82NJ02D)
Murata Electronics LQG15HS82NJ02D
PartNo:
LQG15HS82NJ02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 31383
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 82nH 5% Hi-Freq
RoHS:Details
Inductance:82 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:150 mA
Maximum DC Resistance:1.2 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:700 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm