 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQG15HSR18J02D)
Murata Electronics LQG15HSR18J02D
PartNo:
LQG15HSR18J02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 19426
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.18uH 5% Hi-Freq
RoHS:Details
Inductance:180 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:130 mA
Maximum DC Resistance:3.38 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:500 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm