 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQH2MCN100K02L)
Murata Electronics LQH2MCN100K02L
PartNo:
LQH2MCN100K02L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 29401
Request Qty:
Description: Fixed Inductors Choke Circuit Coated 10uH
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:225 mA
Maximum DC Resistance:1.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:48 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0806 (2016 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.6 mm
Case Height:0.9 mm