 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQH32CN100K33L)
Murata Electronics LQH32CN100K33L
PartNo:
LQH32CN100K33L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 15833
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:0.44 Ohms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:26 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm