 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQH32CN220K53L)
Murata Electronics LQH32CN220K53L
PartNo:
LQH32CN220K53L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 20713
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22uH 10%
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:3 Ohms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:14 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm